Hjem

Medlemmerne opfordres til at dele historier og andet på vores facebookprofil.

Ændringer eller tilføjelser til denne hjemmeside sendes til jorgen@nuser-vejle.dk

Nuser har  4 facebook sider

1) Dykkerklubben Nuser Vejle (hovedside)

2) Nuser ungdom

3) Fridykning i Vejle Dykkerklubben Nuser

4) Undervandsrugby i Vejle  Nuser 


Bestyrelsen

Formand: Karsten Mikkelsen

formand@nuser-vejle.dk

tlf: 21755204


Kasserer: Jakob

kasserer@nuser-vejle.dk

tlf: 22640890


Medlemsadministration og kontingent.

Jakob

kasserer@nuser-vejle.dk

tlf: 22640890


Jørgen Damgaard

jorgen@nuser-vejle.dk

tlf: 61712567


Niels Nørholm

niels@nuser-vejle.dk

tlf: 40800006


Svend Bladt

svend@nuser-vejle.dk

tlf: 25134401


Nis Spicker

nis@nuser-vejle.dk

tlf: 29228510


Rene Gulager

rene@nuser-vejle.dk

tlf: 25116372


    Udvalgsformænd


Klubben har mange aktiviteter, derfor er det daglige ansvar udlagt i diverse udvalg. Her kan du kontakte diverse udvalgsformænd , bl.a. hvis du ønsker at komme til gratis prøve træning og se om Nuser´s vandsportsgrene også kunne være noget for dig ..velkommen.


Undervandsrugby:

Jørgen Damgaard

tlf: 61712567


Fridykning:

Niels Kobberø Andersen

Mob. 20218412

fridykning@nuser-vejle.dk 


Ungdom (CMAS snorkel certifikat)

Mads Prahm

M 52347868


Undervandsjagt:

Rene Gulager

tlf: 25116372


Flaskedykning:

Jørgen Damgaard

tlf: 61712567



Bådene:

Karsten Mikkelsen

M 21755204


Festudvalg:

Jørgen Damgaard

tlf: 61712567


Hjemmeside:

Jørgen Damgaard

tlf: 61712567


Kompressor

Nis Spicker

tlf: 29228510


Adgangsbrik:

Niels Nørholm

tlf: 40800006