Forside

Bestyrelsen

Bestyrelsen



Formand: Karsten Mikkelsen

formand@nuser-vejle.dk

tlf: 21755204


Kasserer:

Charlotte Bjerregaard

kasserer@nuser-vejle.dk

tlf: 28739982


Jørgen Damgaard

jorgen@nuser-vejle.dk

tlf: 61712567


Niels Nørholm

niels@nuser-vejle.dk

tlf: 40800006


Svend Bladt

svend@nuser-vejle.dk

tlf: 25134401


Nis Spicker

nis@nuser-vejle.dk

tlf: 29228510


Rene Gulager

rene@nuser-vejle.dk

tlf: 25116372


Dykkerklubben Nuser

Velkommen


Velkommen til dykkerklubben Nuser der blev grundlagt i 1967 i Vejle .  Klubben har godt 100 medlemmer fordelt på 5 hold med egne ledere .  Som senior medlem har man  adgang til alle 4 senior hold, og medlemsskabet inkludere også medlemsskab af Dansk Sportsdykker Forbund. 


Så hvis du er glad for at dyrke sport under vandet og foreningsliv over vandet , så kunne Nuser måske være noget for dig . 


I fanerne ovenfor kan du bl.a.  læse mere om de 5 hold, som består af flaskedykning , uv-rugby ,

uv-jagt , fridykning og ungdoms-snorkel-hold .


Klubben råder bl.a. over 2 ribbåde , cargo-trailer, rejsekompressor, fyldestation og luftbank,  værksted ,  diverse udstyr og da ikke mindst et dejligt lille klubhus .


For yderligere information kan man kontakte respektive holdleder eller undertegnet .


Med venlig Dyk


Karsten Mikkelsen

Formand